Aktuality

Jsme všude - opět! 4. 8. 2017 14:25

V červnu jsme napsali mail s žádostí o billboardy. Billboardy jsou typické svou útočností a velkým dosahem - přesně to, co si přejeme pro paliativní medicínu.:-) Po velmi krátké době se ozval pan Ing. Marek Pavlas, majitel jedné z největších českých společností zabývající se reklamou. Firma Bigmedia je 1. na trhu venkovní reklamy. Daroval nám 10 billboardů, jejichž konečnou podobu vytvořila naše, už dvorní, grafička paní Petra Kutláková.


Lidé nezištně pomáhající, kterým není jedno, co se děje okolo nich - přesně tito lidé nám dávají chuť a odvahu do další práce.


Vyhlížejte billboardy v Olomouci i okolí!!;-)


Jsme všude! 11. 7. 2017 09:22

Jedním z pilířů Nejste sami - mobilního hospice, je to, že mobilní hospicová péče má být dostupná pro všechny bez rozdílu.  Proto je naše péče hrazena z 85 % dotacemi, granty, sponzorskými dary a podíl pacienta je 15 % (= 500 korun za den). Dětem poskytujeme veškerou péči zcela zdarma. Díky nám je mobilní hospicová péče dostupná v Olomouci a okolí (dojezdová vzdálenost do 40 km). Důstojný odchod si zaslouží každý z nás.


Minimálně každý z nás si zaslouží to, aby se o této alternativě vědělo. Peněz bohužel nemáme nazbyt, nicméně zkusili jsme oslovit některé firmy a grafiky zabývající se výrobou billboardů. Stalo se něco neuvěřitelného. Dvě firmy nám přislíbili vyrobit zadarmo pár billboardů a na naši výzvu se nepřihlásil jeden grafik, ale rovnou několik. Nakonec jsme se domluvili s grafičkou paní Petrou Kutlákovou, která odvedla vynikající práci zadarmo a první firma, která nám vyrobila dva billboardy je firma ARES CZ s.r.o. v čele s panem Radoslavem Chytrým.


Velmi si této spolupráce vážíme. Pokaždé, když se najdou lidé ochotni nám pomoci, dává nám to sílu překonávat obtíže a překážky, kterých není málo. I díky vám už vaši blízcí můžou strávit své poslední chvíle doma.


Teď už jen vyhlížejte billboardy v Olomouci:-)."Doprovázení přes hranici" - schváleno! 13. 6. 2017 10:08

Starali/staráte se o někoho, kdo je těžce nemocný? Znáte ze svého okolí někoho, kdo kvůli tomu, že se rozhodl postarat o svého blízkého až do konce, přišel o práci nebo finanční zajištění? Musel se vyrovnávat s těžkým psychickým i fyzickým stavem, nevěděl, jak se má správně pečovat? Nevěděl, jaké dávky může požadovat a přes to všechno bral tuto službu jako své poslání?

Neformální pečovatelé jsou neznámí hrdinové. Nejste sami - mobilní hospic se věnuje nejen terminálně nemocným pacientů, ale i jejich rodinám, na které se mnohdy zapomíná. Jak? Právě byl schválen projekt "Doprovázení přes hranici" z Operačního programu Zaměstnanost právě pro neformální pečovatele. Dále naplňujeme cíle, které jsme si na začátku vytyčili. Komplexní péče pro všechny. Neformální pečovatelé jsou hrdinové. V Olomouckém kraji už Nejste sami!!

Společně! 8. 6. 2017 16:27

Nejste sami - mobilní hospic zvítězil se svým projektem Společně s dětmi do posledních chvil v soutěži pořádané Iniciativou dm drogerie markt Česká republika {SPOLEČNĚ}.

Snažíme se, aby mobilní hospicová péče byla dostupná všem bez rozdílu. Dětským pacientům poskytujeme veškeré služby zdarma.

Získané finanční prostředky použijeme na další provoz dětské mobilní hospicové péče.


Přijetí do pilotního projektu VZP ČR 6. 6. 2017 10:15

Podařilo se to!

Po naší dlouhé a usilovné práci je Nejste sami - mobilní hospic z.ú. oficiálně zařazen do pilotního projektu Mobilní specializované paliativní péče VZP ČR. Pro letošní rok máme schváleno 25 pacientů.

Jsme jediný mobilní hospic Olomouckého kraje, který se podílí na tomto celorepublikovém projektu.

Neskonale větším úspěchem je ale pro nás to, že jsme udělali další velký krok na naší cestě - jsme zase o krok blíž lidem.


Příběh a poděkování jedné z našich rodin - z praxe 24. 5. 2017 13:33

Umírání a smrt pro mě byla vždycky věc, o které se nemluví a probíhá bokem za plentou někde v nemocnici tak, aby to bylo co nejméně stresující pro okolí. Před třemi týdny mi ale umírala moje milovaná babička a ta se bála smrti v nemocnici a přála si být doma na vesnici, kde to zná a má to ráda. Chtěli jsme babičce alespoň trochu vrátit to, jak se ona o nás celé roky starala. A díky Vaší pomoci ať už v onen den, kdy jste nám ochotně radili i v 1 ráno, jsme se cítili, že opravdu na to nejsme sami. Dokázali jsme to, že do poslední hodinky se usmívala a byla šťastná. To, co pro umírající lidi a jejich rodiny děláte, dnes vidím jako velmi záslužnou a neocenitelnou věc a slovo děkuji mi přijde málo. Proto Vám píšu takhle veřejně a doufám, že se najdou lidi, kteří se Váš mobilní hospic rozhodnou podpořit formou pravidelného měsíčního příspěvku jako my, aby jste byli schopni takhle důležitou službu poskytovat co nejvice lidem. A pokud někdo nemá ani třeba stokorunu měsíčně, tak alespoň tento příspěvek nasdílí. Děkuji z celého srdce.


Zdeněk Šesták


Koupě kyslíkového koncentrátoru 5. 5. 2017 14:46

Díky velkorysosti účastníků benefičního koncertu můžeme dále dokupovat tolik potřebné pomůcky mobilního hospice. 


Tento týden jsme bohatší o kyslíkový koncentrátor!Náš první benefiční koncert! 5. 5. 2017 14:40

Minulý čtvrtek jsme organizovali první benefiční koncert. A můžeme s radostí říct, že celá akce stála za to!

S velikým potěšením oznamujeme, že se podařilo vybrat nečekaných 54 000!!!


Celá akce měla úspěch díky paní Helena Peštuk Sedláčková, která moderovala a zajistila aukci uměleckých obrazů, do které přispěli štědří umělci s velkým srdcem:
Jan Sedláček (obraz věnoval Libor Gašparovič z agentury Galia), Otakar Vystrčil, Jiljí Sedláček, Jaroslav Sebastian Pastuszak - Kurátor GaleriezetMichael EssonOldřich SchnablSilvie KreiselováLenka Kučerová, Jiří Hastík a Adam Kašpar.

Děkujeme i Jazz Tibet Club, který nezištně poskytl prostory na konání celé akce.

Velké poděkování patří kapele, která vytvořila fajn atmosféru: Lukáš Mareček & Friends hráli skvěle a s velkou energií.

Za plakát a fotky díky Aďa Pírková.

A nakonec největší poděkování patří vám všem. Kteří jste přišli a znovu dokázali, že to co dělá Nejste sami - mobilní hospic má smysl <3

Těšíme se na další akci! :)


Pozvánka na benefiční koncert 27. 4. 2017 4. 4. 2017 10:51

Chtěli byste slyšet The Beatles, Aerosmith a Stevieho Wondera v jeden večer, na jednom pódiu?

Není vám lhostejné, jak je postaráno o umírající v našem kraji? 

Přijďte podpořit chod mobilní hospicové péče, která je určena dospělým i dětským pacientům.

V průběhu večera na vás čeká zajímavá umělecká dražba a hrát bude Lukáš Mareček & Friends.

Těšíme se na vás 27. 4. 2017 v 19:00 v olomouckém Jazz Tibet Clubu. Cena lístku je 250 korun, výtěžek bude použit výhradně na provoz hospice. 


Pro rezervaci a online vstupenky pište na adresu:

vstupenkyNejstesami@seznam.cz

Kamenný prodej:

Nejste sami - mobilní hospic, z. ú.
Wellnerova 20, 779 00 Olomouc

Jazz Tibet Club
Sokolská 551/48, 779 00 Olomouc


Soutěž o vstupenku na koncert 24. 3. 2017 18:17

Benefiční koncert 27. 4. 2017 dostává reálnou podobu!

Hledejte už teď ve vybraných olomouckých a prostějovských hospodách první z plánované kolekce pivních tácku!!! Nejlepší fotka s pivním táckem, co největším počtem lidí a popisem na co všechno by se daly použít naše pivní tácky získá vstupenku na koncert zdarma! Fotky posílejte na mail: mobilnihospic@nejstesami.eu, do předmětu uveďte Soutěž.

Tímto také děkujeme firmě PrintPoint, která pivní tácky darovala sponzorským darem.


Poděkování 20. 3. 2017 11:02

"Posílám vám fotografii naší maminky paní Pavly Mejzlíkové s jednou třetinou vnoučat. Jsme celému vašemu týmu velmi vděčni za to, že jsme si mohli s ní užit poslední láskyplné chvilky doma, tak jak si to přála. To, že jsme vás měli k dispozici 24 hodin denně na telefonu nás velmi upokojilo ve starostech o její zdravotní péči. Svou profesionalitou jste nám byli velkou oporou.
Za celou rodinu děkuje dcera
Pavla Švecová"


Podpora Banky CREDITAS 15. 2. 2017 09:18

Banka Creditas věnovala dne 9. 2. 2017 štědrý sponzorský dar. Ze srdce děkujeme. Každou darovanou korunu smysluplně využijeme ve prospěch našich dospělých i dětských pacientů a jejich rodin. Moravský senior informoval o službách mobilního hospice 15. 2. 2017 09:10

1. 2. 2017 vyšel rozhovor v časopisu Moravský senior s ředitelkou Nejste sami - mobilního hospice Mgr. Kateřinou Tichou. Čtenáři se mohou dozvědět, jak funguje "domácí hospic" v praxi či jak probíhá financování organizace. Pokud jste nestihli tištěnou verzi, přikládáme online odkaz, na kterém si můžete celý rozhovor přečíst.

http://www.moravskysenior.cz/wp-content/uploads/2017/02/moravskysenior-2017_02_web.pdf

Benefiční koncert Critical Acclaim 15. 2. 2017 09:03

Na začátku ledna, konkrétně 7. 1. 2017, se odehrál v Přerově benefiční koncert organizovaný kapelou Critical Acclaim. Na akci kromě Critical Acclaim vystoupil Jiří Drtil Accoustic, D. U. B. Music a The Smile. 11. 1. 2017 došlo k předání celé vybrané částky a sice 8 395 korun, které nám usnadní dokoupit potřebné vybavení. Koncert byl báječný a kapele, jakožto všem, kteří se na akci podíleli, patří velký dík. Vánoční dobročinný punč 15. 2. 2017 08:59

Před vánocemi (22. 12. 2017) jste mohli potkat značnou část Nejste - mobilního hospice ve stánku Dobrého místa pro život na olomouckém Horním náměstí. Lidem jsme nabízeli nejen výborný punč, ale i Freshnack dobroty. Výtěžek použijeme na nákup potřebných přístrojů pro naše dětské pacienty. každému, kdo přispěl, velmi děkujeme a speciální poděkování především organizaci Freshnack! Olomouc má mobilní hospic, ke klientům přijede domů 15. 11. 2016 08:28

Olomoucko - Zlepšit kvalitu života lidem s nevyléčitelnými nemocemi a pomoci rodinám, které o tyto pacienty pečují, si vzal za cíl nový mobilní hospic Nejste sami, který v těchto dnech zahajuje poskytování domácí hospicové péče v Olomouci a okolí.

Zdroj: http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/nejste-sami-olomouc-ma-nove-mobilni-hospic-ke-klientum-prijede-domu-20161022.html


Na Olomoucku začíná fungovat mobilní hospic 15. 11. 2016 08:25

Reportáž TV Morava k oficiálnímu zahájení činnosti našeho mobilního hospice Nejste sami.

náhled reportáže

Registrace zdravotnické služby 15. 11. 2016 08:23

Žádost o registraci zdravotnické služby – paliativní medicína, ošetřovatelská a paliativní péče ve vlastním sociální prostředí pacienta - byla schválena a můžeme tedy začít vyjednávat o alespoň některých drobných úhradách s veřejnými zdravotními pojišťovnami (plánujeme na začátek září 2016).

Sestavili jsme velmi kvalitní multidisciplinární tým, který je složený ze zkušeného lékařského a sesterského personálu, psychologů, sociálních pracovníků i duchovního.

Hlavním partnerem našeho mobilního hospice pro děti i dospělé se stala Fakultní nemocnice Olomouc.

Od letošního podzimu zahájíme dětskou i dospělou mobilní hospicovou péči v Olomouci a jejím okolí. Věříme, že se nám brzy podaří zprostředkovat potřebným rodinám přirozený, důstojný, klidný a bezbolestný odchod jejich nejbližších v přirozeném domácím prostředí.