Svatební dar

15. 12. 2017

Chceme se s vámi podělit o příběh, který nás velmi zahřál a potěšil.Takový mail je opravdu jednou z dalších motivací, proč práci našeho 26-ti členného týmu nevzdáváme. I nadále se budeme věnovat potřebným dospělým i dětským pacientům, kteří si přejí strávit poslední dny doma v kruhu svých nejbližších.
Věřte, že se nám takových zpráv a dobrých skutků nedostává tak často, ale když se stanou, jsou pro nás neuvěřitelným oceněním a motorem k překonávání dalších překážek, které jsou nám kladeny. 


------------------------------------------------------------------------------------


Před necelým měsícem jsme měli svatbu. Požádali jsme naše hosty, aby nekupovali květiny a ušetřené korunky vložili do obálky s obrázkem květinky. Obsah těchto obálek měl být určen právě vašemu hospici. Hosté dostali internetovou adresu, aby si o vás mohli něco přečíst a zjistit, kam jejich dar vlastně půjde. 

Podobný svatební projekt jsem před několika lety zahlédla na internetu a od té chvíle jsem věděla, že bych si ho přála jednou uspořádat i na vlastní svatbě, otázkou bylo jen koho vybrat jako příjemce daru. Velmi mě oslovila přednáška o mobilní hospicové péči, a protože v současné době žijeme v Olomouci, volba byla celkem jasná. Hospicová péče je nesmírně záslužný a opomíjený obor, ovšem v mobilní formě se dostává ještě na daleko hodnotnější úroveň. Konec života je téma, které se lidé jakoby snaží vyškrtnout z konverzace, z podvědomí, z každodenní reality. Jsem celému vašemu týmu vděčná, že je připraven pomoci těm, kterých se toto zapovězené téma bezprostředně týká a přinášíte jim úlevu, smíření a důstojnost do posledních chvil.

Pracuji ve zdravotnictví, takže vidím, jak jsou mnohdy lidé v terminálních stádiích do poslední chvíle vláčeni skrz veškerá vyšetření s nejrůznější motivací, ať vědeckou, legislativní, uspokojení ega nebo jen chybné přesvědčení lékaře, že musí pro pacienta využít všechny dostupné prostředky, ovšem znalost molekulární podstaty nádoru nebo přesný počet metastáz v této fázi pacientovu smrt neoddálí, pouze umírání znepříjemní. Nejen laická veřejnost, ale i lékaři (a ti možná ještě více) nejsou schopni přijmout smrt jako součást života.
Držím palce, aby ubývalo překážek a přibývalo vstřícnosti a podpory na nelehké cestě vaší organizace!


Moc děkujeme za vaše nasazení a držíme palce do dalšího působení!
Jana a Daniel Machovští a (hlavně) jejich svatební hostéObrázkyDokumenty ke stažení