Změny ve správní radě Nejste sami

Letošní jaro bylo v Nejste sami plné novinek, které se mimo jiné týkaly i naší správní rady. Velice rádi jsme do správní rady přivítali novou členku Ing. Bc. Andreu Drobiličovou, MHA z Fakultní nemocnice Olomouc. Novým předsedou správní rady se stal MUDr. Lumír Kantor, Ph.D. a místopředsedou správní rady a zakladatelem Nejste sami je Mgr. Martin Bednář, Ph.D.

Na konci letošního března po sedmi a půl letech rezignoval na post předsedy správní rady Mgr. Martin Štainer Ph.D. Martin Štainer je také jedním ze zakladatelů Nejste sami, proto nás vždy bude spojovat toto důležité a přátelské pouto. Děkujeme mu za dlouholetou podporu a založení mobilního hospice Nejste sami, který od té doby naplňuje své poslání a pomáhá těžce nemocným pacientům strávit jejich poslední chvíle s těmi nejbližšími ve svých domovech. 

Dovolujeme si zde přiložit část jeho rozloučení a poděkování, které vzkázal každému v naší organizaci.

„Hospicem od jeho založení prošly desítky zaměstnanců a všem patří můj veliký díl. Ale rád bych touto cestou vyzdvihnul alespoň některé přátele jmenovitě. Především chci poděkovat Milušce Schwubové,která je garantkou zdravotní péče v podstatě od našeho začátku. Vím, čím si prošla a kolik sil ve prospěch hospicu obětovala. Hanka Švébišová si také zaslouží mé veliké poděkování, i ona patří do úzké skupinky těch, kdo s námi byli od začátku i v dobách nejtěžších. Mezi „stálice“ patří i Míša Turoňová, která by také mohla dlouze vzpomínat na to, čím vším v hospicu už prošla. Jsem moc rád, že se postupně propracovala až na současnou pozici a věřím, že se jí v ní bude i nadále dařit. Určitě a rád chci poděkovat také dětskému týmu, který zůstal celou dobu pospolu a stará se o naše nejmenší pacienty. Děkuji i kolegům ze správní rady – Martinu Bednářovi a Lumíru Kantorovi, kteří mi stáli celou dobu po boku. Poslední dva roky jsem měl možnost pracovat s paní ředitelkou Vlaďkou Foukalovou. Když nastoupila do hospicu, vůbec nebylo jasné, co ji přesně bude čekat a jak se povede zklidnit situaci a překonat všechny tehdejší složitosti. Zvládla to ale velmi dobře a udělala mnoho dobrého, včetně toho, kolik bezvadných lidí do organizace přivedla. Jsem rád, že jsme vytvořili dobře fungující tandem a děkuji za vše, co zejména v těžkých dobách zvládla v hospicu vybudovat. Moje poděkování ale patří každému z Vás, bez ohledu na to, nakolik jsme se stačili poznat a jak dlouho v Nejste sami pracujete.

Končím jako člen správní rady, ale jako jeden ze zakladatelů hospicu zůstávám i nadále. Budu se těšit z každého nového úspěchu a věřím, že alespoň v občasném kontaktu spolu zůstaneme i nadále. 

Všem přeji jen to dobré, buďte zdraví a spokojení z toho, jak důležité poslání naplňujete, kolika lidem každý den pomáháte odlehčovat jejich momentální břímě.“ Martin Štainer


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *